Až mě chytne stín - Dobrodruh v nás

11. května 2018 v 11:04 | Azano |  Až mě chytne stín
Tak je to tady. První krátká (opravdu krátká) kapitola k nové povídce. Nebude to nijak dlouhá povídka a kapitoly asi taky nebudou moc dlouhé. Jde spíš o takový malý projektík.Hned ráno to bylo k nevydržení. Dvě mladší sestry do mě hučely jenom proto, aby mi mohly popřát. Proboha vždyť tu budu i odpoledne! Vztekle jsem se protřískal ještě napůl spícím domem a u hlavních dveří na sebe hodil bundu a batoh.

Cesta vlakem byla děs. Celou cestu jsem měl pocit, že na mě kouká nějaká blondýna sedící opodál. Nakonec to završil průvodčí, který oznámil několika minutové zpoždění vlaku. To se mi snad jen zdá? Jen co vlak skončil na konečné stanici jsem vystřelil k východu a jen co byla možnost, běžel na tramvaj, kterou jsem jen tak tak stihl.

Do školy jsem dorazil na čas, vlastně se zvoněním. Jen co jsem se usadil na svém místě se ve dveřích ukázala profesorka. "A je to tady." Pronesl ke mně Erik značně pobaveným tónem. Než jsem se nadál tahle šílená hodina byla u konce a následovala další a další dokud vyučování neskončilo pro dnešek úplně.

Erik na mě čekal před školou. Jen co jsem vyšel už mě vlekl někam hlouběji do centra. Vyptával se mě co doma a tak, při tom to moc dobře věděl. Zatáhl mě do nějakého obchodu s divným jménem. To je smrad. Pomyslel jsem si. "Takže jaké jsou tvé úmysly pane dospělý?" Pronášel kamarád pobaveným tónem. "Úmysly? Jestli máš v plánu mě zdrogovat, nebo opít, tak to se ti nepovede." Bylo to zajímavé místo. Všude knížky, porcelán a dekorativní zboží. Zastavil jsem se u nějakých hodin a prohlížel si je. Čas je jen termín pro něco, co chceme poznat, nebo najít. Slova vyrytá a téměř přehlédnutelná mě pořádně odtáhla od reality. Až ten prudký tlak mě probral. Co to sakra?! Spadl jsem na zem. "Všechno nejlepší!" Trhl jsem sebou a vzhlédl k Erikovi. Uh? "Ty mi dáváš kytku?" Okamžitě jsem zrudl ve tváři. Erik to myslel dobře, ostatně jako vždycky když se mě snažil rozveselit, ale já na tyhle věci prostě nebyl. Každopádně se nachýlil čas, kdy jsem musel vyrazit na nádraží.

Vrátil jsem se domů. Téměř ihned mě odtáhli do kuchyně, kde mi s nadšením popřáli všechno nejlepší. Bylo by to fajn, kdyby se ani ne hodinu na to nezačaly sestry hádat a rodiče řešit moje soukromí. Je snad moje věc jestli s někým chodím nebo ne. Skončilo to tak, že jsem se se všemi dohádal a zavřel se v pokoji. Proč mi nedají pokoj?! Z okna jsem sledoval temnou oblohu, na které se klouzal měsíc a odraz světel lamp v kalužích. Tloukl jsem pěstmi do stolu a tiše seběhl schody dolů. S bundou a botama jsem se vrátil zpátky do pokoje, otevřel okno a vylezl ven. Nebylo to zrovna nízko. Zamotala se mi hlava. Tohle přece nejsem já! Já nejsem Indiana Jones! Co to dělám? Přelezl jsem na větev stromu a pevně se jí chytil. Ještě nikdy před tím jsem na strom nevylezl, nebo naopak lezl dolů. Já spadnu! Já spadnu! Panebože kudy teď?! Idiot jsem si nevzal ani mobil, nebo baterku. Viděl jsem kulový. Sklouzl jsem a zůstal viset dolů. Rukama jsem pevně svíral větev, která mi pomalu začala unikat z rukou. Tak a teď se zabiju. Bezva! Hodně tvrdě jsem dopadl na zem. "AU!" Rozpláclý v trávě jsem nehybně ležel. Myslel jsem si, že už je po mě. Nakonec mě mé vědomí velmi rychle opustilo.

V nemocnici mi bylo řečeno, že jsem si při tom pádu zlomil nohu. Rodiče vztek naštěstí rychle přešel. Dokonce tam byl i Erik. Jedinému jsem mu popravdě řekl proč jsem chtěl "utéct" a dost se mi ulevilo, když mě neposlal někam do Ruska. "Já tebe taky, dobrodruhu."

Co všechno jsem ten den musel podstoupit jenom proto, abych pozdě v noci někomu řekl "miluju tě"? Vlastně nic. Stačilo jen spadnout ze stromu. Dobrodruh v nás, odvaha v nás.
 


Komentáře

1 Ukyone EmOwen Ukyone EmOwen | Web | 11. května 2018 v 11:13 | Reagovat

Ale je pěkná

2 Azano Azano | Web | 11. května 2018 v 13:50 | Reagovat

[1]: děkuji :-)

3 Enqila Enqila | 16. května 2018 v 23:47 | Reagovat

Tak to bylo rychlý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama