AL-TER-GO - Strana 2

11. července 2018 v 17:42 | Azano
Pro průchod Al-ter-gem nepotřebujete nic speciálního. Devítka se dá projít bez sebemenších problémů. Tedy je pravda, že si možná trochu zaskáčete, ale to je to nejmenší. Celkově se, jak už bylo řečeno, skládá Devátý svět z devíti částí, které jsou jako jedinné stabilní. Mezi nimi poletují menší ostrůvky, díky kterým se dostanete z jedné části do druhé, ale taková cesta je mnohdy nevyzpytatelná, protože byste mohli skončit někde daleko od těchto částí. Projděme si tedy stabilní části Al-ter-ga hezky kousek po kousku. Ztratit se zde je nemožné, protože všemi částmi vás vede cesta, podél níž jsou z obou stran sloupy...

Mluvíme o druhé největší části světa, která zahrnuje ke všemu ještě portál a jeden menší ostrůvek. Tato část je i přes svou vizáž jednou z těch stabilnějších.

Co první uvidíte, když projdete portálem, je velký ostrov, kterým budete muset projít. Vidíte spíše část ostrova, která je zahalená v mléčné mlze. Když se ovšem ohlédnete, vidíte dosti zřetelně místo, kde byl aktivní portál ještě před pár sekundami. Jakmile totiž projdete portálem, zavře se a už neslouží jako cesta zpátky. Portál je vytesaný do skály, která vypadá jako položený jehlan.

Když se pokocháte portálem, přeskočíte na velký ostrov a vyjdete schody nahoru. Ocitnete se na půlkruhovém nádvoří, které je celé z mramoru. Podél jeho okraje se tyčí sloupy. Na to, že je nádvoří poměrně velké, se zde není moc čím kochat. Budovy tu nejsou. Jediné, co vás může zaujmout je rozpadnutá socha přímo naproti vám a chrám po vaší pravici, do kterého se dostanete po schodech nahoru. Pokud se pak podíváte na dlažební kostky, všimnete si monogramů králů a královen. Díky této podlaze nese tato část svůj název. Nádvoří obsahuje několik trhlin, ke kterým není doporučeno se přibližovat. Největší trhlina, která deformuje sochu naproti vám se pak nazývá Šeptající. Podrobnosti o ní se dočtete na straně tři.

Pokud tedy vyrazíte v pravo, dostanete se ke schodišti vedoucím do chrámu, nebo můžete pokračovat ještě dál a razit si tak cestu do druhé části Al-ter-ga. V chrámu, který je zrovna tak z mramoru naleznete sousoší "Věčnost". Podlaha chrámu nenese monogramy králů a královen, ale pouze dva symboly. Sněhovou vločku, která modře světélkuje, když šlápnete na její kostku a notu, která světélkuje zeleně.

Jestliže si zvolité místo pravé strany levou, dostanete se po schodišti z nádvoří na malý ostrov připojený k velkému, kde najdete sousoší "Čest".

Když míříte do druhé části zvané "The Mirror" narazíte na malý ostrůvek, který levituje téměř na konci velkého ostrova. Stojí na něm budova, která není nijak rozpadlá. Pokud budete zvědaví, můžete se jít podívat blíž. Do budovy ovšem nejde vstoupit. Na dveřích je pouze jmenovka. Tento dům lze nalézt ve světě Carca. Je to dům Ketre Oran Dastela.

Poté, co přeskáčete z první části na malý ostrůvek, můžete z něj rovnou skočit do druhé části, která v překladu nese název zrcadlo. Název je takový už jenom proto, že ve středu kruhovitého mramorovaného náměstí stojí obrovské zrcadlo, za kterým se schovává obrovská trhlina v zemi. Zrcadlo je obloukovitého tvaru, na které z vrchu odnikud stéká nekonečné množství krve. Ta teče v malých potůčcích do několika směrů a teče až k okraji náměstí, ze kterého krev stéká dolů do prázdnoty. Dávejte si tedy pozor, kam šlapete. V zrcadle vidíte svůj odraz, ale můžete vidět i záblesky vašich vzpomínek, svědomí a myšlení. Teoreticky se vás tím zrcadlo na něco snaží upozornit. Zamyslet se nad vámi, nad tím, co se děje, ale klidně vás může zkoušet jinak...

Jakmile obejdete trhlinu uprostřed náměstí, sejdete schody dolů a skočíte sem, do třetí části. Název je opět velmi výstižný. Komnata na ostrově se totiž neustále rozpadá, i když už ne po tak velkých kusech. Komnata má zde opravdové stěny, nikoli sloupy. Na stěnách jsou obrazy "slavných". Komnata je ovšem velmi zapeklité bludiště a obrazů mnoho. Pokud se ale vymotáte z bludiště ven, sejdete schody dolů a skočíte na první z několika malých ostrovů. Hned na tom prvním máte možnost vidět sochu "Druhé fáze". Nemusíte se bát. Cesta je tu dost jasně vidět, ostatně pořád chodíte buď ze schodů dolů nebo do schodů nahoru. Před čtvrtou částí se pak poslední ostrov trochu rozšířuje. Na obou stranách má nízký kamenný plot. Už zbývá jen skočit a jste v Hall of Fame.

Nyní jste v největší a nejstabilnější části Al-ter-ga. Na velkém ostrově je vybudované velké, opět kruhovité, mramorované náměstí, které má ve svém středu pět soch/sousoší. Podél okraje se pak tyčí několik budov.

Vyjdete schody nahoru a jste na okraji náměstí. Naproti vám vidíte siluety prvních soch a sousoší. Po své pravici vidíte rozpadlou budovu a po levici vidíte školní budovu. Do ní lze vstoupit. Uvnitř je několik tříd, kabinety, kotelna apod. Vlastně normální škola. Některé věci a předměty dovnitř ovšem nepatří nebo nejsou na správném místě. Pokud by někdo někdy dal předměty tam, kam patří, možná by se divil, co ho čeká...

Pomineme-li první dvě budovy, na které dohlédneme a půjdeme blíž k sochám před námi, budeme moct obejít sochy z pravé, nebo levé strany. Pokud zvolíme pravou stranu, uvidíme nejdříve policejní stanici, která má přední část zcela rozpadlou, je proto krásně vidět dovnitř. Pořád je možné vlézt dovnitř a projít si to osobně. Najít můžete spíše jen pár dokumentů, které mají návaznost na dokumenty v jiných světech, to znamená, že dokumenty nalezené zde jsou ztracené v ostatních světech. Když nepůjdeme na policejní stanici, můžeme vidět už jenom zničenou radnici a její věž na kusy. Hodiny z věže jsou ale v celku a stále fungují, i když trochu jinak.

Levá strana je jiná. Vedle školní budovy stojí soud, kde není nic moc k nalezení ani zkoumání. Budova je sice neporušená, ale není v ní nic extra. Naopak v kostele vedle, který nemá ani věž najdete vitráže s mnoha bohy z různých světů a to i Země. Největší vitráží přímo nad otlářem je Bůh a Ďáběl, kteří shlíží jakoby přímo na vás.

Mezi radnicí a kostelem můžete snadno projít ke schodišti vedoucím dolů. Schodiště ale není celé, proto si dávejte pozor, než skočíte.

Hřbitov je plný hrobů, které patří již dávno zesnulým osobám, jako je např. král Solomon Kane nebo Svatý Attaman. Spousta hrobů je k dohledání i v jiných světech. Tady se na ně můžete podívat, ale to je asi tak všechno. Projdete hřbitovem a přeskočíte na protáhlý ostrov plný trhlin, kolem kterých procházíte klidně i volnou chůzí a na konci ostrova už jenom skočíte a jste oficiálně v polovině cesty, nebo spíš za půlkou.

Rozcestí nabízí hned čtyři cesty, kudy se vydat. Jednou z nich je cesta, kterou jste přišli. Další tři vedou na různá místa. První možná cesta je hned na proti vám, jakmile vejdete na mramorované náměstí. Touto cestou se dostanete po několika malých ostrůvkách do The Fortress of "Gods". Pokud ovšem půjdete vlevo a nikoli za svým nosem, zavede vás to ke schodišti vedoucím na ostrov The Darkest Star. Poslední cesta je naproti té do The Darkest Star. Sejdete schody dolů a prohlédnete si sochu Shona Theusera. Nic víc zde nenajdete...

Jedná se o jakousi slepou uličku. Odtud se totiž nikam dále nelze dostat. Toto místo je věnované bohům, jenže svým způsobem sami pochopíte, že není bůh jako bůh a mnohdy jde vycítit znechucení určitými bohy.

Pokud jste překonali několik ostrovů a skočili až sem, bude vás čekat menší výzva. Po vaší pravici je cesta k jednomu sousoší. Dolů na náměstí se ale musíte dostat nějak sami. Cesta tam totiž žádná nevede. Takže se klidně sklouzněte nebo skočte. Až se dostanete na náměstí. Naleznete zde opuštěnou a rozpadlou pevnost, která je plná náboženských artefaktů a jiných věcí spojených s bohy. Dávejte si ale pozor na tzv. "Chodící sochu". Ta tu neustále krouží a střeží to, co z pevnosti zbylo. V pevnosti můžete narazit na pokladnici, kde sedí bláznivý muž. Moc si s ním nepoklábosíte, ale když ho budete chvíli poslouchat, uslyšíte spoustu poznámek plných opovržení a sarkasmu. A co líp, spousta z těch věcí se vlastně i stala. Jestli se propletete mezi troskama pevnosti, naleznete schodiště vedoucí kamsi nahoru, tam najdete další velké sousoší.

Předposlední část vaší cesty za Vyvoleným je poněkud dlouhá. Čeká vás spousta schodů podél kterých jsou sloupy. Asi v polovině tohoto na první pohled nekonečného schodiště, lze vyjít na cosi připomínající balkón, na kterém stojí dvě věžě a mezi nimi náhrobní kámen.

Jak už z názvu vyplývá se jedná o konec vaší cesty. Vyvoleného najdete na úplném konci tohoto náměstí u stromu. Většinou sedí na kamenné lavici, která je též u stromu. Náměstí je čtvercovité. V jednom jeho rohu je velká trhlina a na levé i pravé straně je socha/sousoší. Sloupy jsou zde uspořádáný do oválného tvaru a vyznačují tak svým způsobem střed.

Až se pokocháte, promluvte si s Denim a dokažte mu, že žít má smysl. Pokud se vám to nepovede tak se nebojte, domů vás přemístí, ale budete muset vymyslet jiný způsob. Nebo se objeví časem sám, kdo ví. Třeba mu vaše řeč nasadí brouka do hlavy...

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama